Zbynas

Víte, jak moc nám média lžou?

Např. stále v médiích slyšíme o novém zákoně o hazardních a loterijních hrách.
Hlavním předmětem spekulací je, že lidé pobírající sociální dávky nebudou moci hrát (bude zaveden registr těchto osob a každá herna k němu bude mít přístup). Jenže jaksi zapomněli říci celou pravdu:

(5) Ministerstvo zapíše do rejstříku fyzických osob vyloučených z účasti na hazardních hrách z moci úřední fyzickou osobu,

  1. která pobírá dávky pomoci v hmotné nouzi, s výjimkou mimořádné okamžité pomoci, podle zákona upravujícího pomoc v hmotné nouzi včetně fyzických osob starších 18 let, které jsou s touto osobou společně posuzovány podle jiného právního předpisu1), nebo
  2. vůči které je pravomocně prohlášen úpadek podle zákona upravujícího úpadek a způsoby jeho řešení.

Tudíž jaksi pouze ten, kdo pobírá hmotnou nouzi (defacto jen bezdomovci), nebude moci hrát. Ale šustrovat peníze státu bude moci i ten, kdo má invalidní důchod, který je primárně určen trochu na jiné věci.

A podobných překroucených věcí je mraky. Proč? A jaký máte názor na tento zákon?

Já osobně nehraju, ale štve mě, že se státní peníze nechávají v automatech. A bude to tak i dál :)

Nejlepší odpověď
orwell

Vím. Lžou strašně! A to v mnohem závažnějších věcech než píšeš. Jejich moc ovlivňovat veřejné mínění je obrovská. Za pár hodin dokážou udělat z čerta anděla a naopak. Jedna z prvních věcí po převratu, okupaci atp. je ovládnutí sdělovacích prostředků vítěznou stranou (rozhlas, televize, tisk) a pak začne masáž. Naštěstí přibývá lidí, kteří si to uvědomují.

Další odpovědi
anonym

A na to jste přišál až teprvá teďkom?

p.s.To je stará strategie jako Metuzalém sám…

lexx

tušíme…TV již 3 roky nemám ani nechybí, rádio neposlouchám, jo leda když hrajou, kecy vypínám, noviny nekupuji léta a sem-tam čtu drby na internetu, stejně lžou jako když tiskne a jak se mocipánům hodí do kšeftu

JájsemRaibek

Jo a ty si myslíš, že bezdomovci nebudou hrát? :DDDD
Je to jednoduchý: Najde se jeden kumpán, který zákonu vyhovuje, bezdomovec (říkám slovo bezdomovec, přičemž to nemusí být jen on, ale osoba uvedená v zákoně a slovo bezdomovec jsi použil ty) si vsadí za patřičnou provizi prostřednictvím tohoto kumpána.
Ajede se dál, jako by se nechumelilo.

Šidlo

médiá neklamú, ľudia v médiách klamú…

viem poskytnúť odbornú odpoveď prečo:

  1. musia písať stále nové správy, lebo majiteľ chce len aktuality…nemajú čas si overovať fakty, napíšu ,,približne" ako veci sú…čo je v prípade zákonov hrozné
  2. niekto z vlády im, dokonca oficiálne, niečo povedal, a bola to blbosť/lož/ne­presnosť…úrad­ník nie je zodpovedný za pravdivosť svojich výrokov
  3. mnohí novinári píšu blbosti ,lebo téme nerozumejú, sú hlúpi… alebo nemajú správne schopnosti na novinárstvo a predsa to robia........česko-slovenská klasika
  4. bohužial, medzi novinármi je štatisticky veľa psychopatov a oni milujú, ak ľudom povedia úplnú blbosť a oni im to bez kritiky celé uveria…

a ešte je tu kopec iných faktorov, nezávislých na ľudoch, prečo sa v médiách objavujú nepravdivé informácie

ReHu

Někdo ví, někdo pouze tuší.

anonym

Mám na mysli samozřejmě strategický princip?!