Vite co zpusobila-Little Boy?

Nejlepší odpověď
led

Chlapček – poetické meno pre atomovú bombu použitú v Hirošime 1945.
Zlikvidovala mesto, dodnes ľudia trpia na následky radiácie.
Bola americkou vojensko-politickou výstrahou pre Cisára Japonska a praktickým testom použitia jadrovej energie na vojenské účely.

Další odpovědi
hanulka11

Little Boy (v českém překladu „malý chlapec“) byla pojmenována uranová jaderná puma, která byla 6. srpna 1945 svržena z amerického bombardéru B-29 Enola Gay na japonské přístavní město Hirošima. Puma byla vypuštěna v 8:15 hod. místního času z výšky 9 600 m a explodovala ve výšce 580 m nad městem. Výbuch uvolnil energii odpovídající explozi asi 15 tisíc tun TNT (cca 63 TJ). Bezprostředně po výbuchu zahynulo asi 70 000 obyvatel města, stejný počet lidí zemřel později na následky radioaktivního ozáření nebo zranění. Celkem zahynulo asi 140 000 obyvatel

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Lit­tle_Boy