Víte co to je Pascalina a kdo ji vymyslel?

Nejlepší odpověď
annas

Jen doplním zajímavost.
Dnes je Pascalina cenným exponátem v několika muzeích: čtyři exempláře jsou zachovány v Conservatoire National des Arts et Métiers v Paříži, dva přístroje vlastní Musée du Ranquet v Pascalově rodném městě v Clermont – Ferrand, další je v Drážďanech a v soukromé sbírce společnosti IBM. Pascal později upřel svou pozornost jiným směrem, věnoval se studiu atmosférického tlaku, formuloval Pascalův zákon, přispěl významným způsobem k vývoji některých oborů matematické algebry, integrálního počtu, počtu pravděpodobnosti aj. Po zásluze po něm byla pojmenována jednotka tlaku nebo programovací jazyk PASCAL.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:TWluX­rbnOg4J:kozlik­.blbne.cz/+je+Pas­calina&cd=2&hl=c­s&ct=clnk&gl=cz&sou­rce=www.google­.cz

Další odpovědi
dědapetr

Pascalina – první mechanický kalkulátor vynalezl v roce 1623 profesor Wilhelm Schickard (1592–1635),

Zdroj: http://lorenco­va.blog.cz/0805/pas­calina