Vite co to je?Kaiten I a Neger?Tusim,ze bylo jeste jedno,ale nevim nazev.

Nejlepší odpověď
vagra

Japonské Kaiten a německé Neger byly malé ponorky, lidská torpéda, používaná ve druhé světové válce.
Některá lidská torpéda např. italský Maiale (prase), britský Chariot,měla odnímatelné hlavice,ty se umístily na loď a potápěči měli možnost úniku před výbuchem.
Doplňuji:
Zapoměl jsem napsat,že japonské Kaiten a německé Neger byly sebevražedné ponorky.

Zdroj: zkráceno z-http://wgordon­.web.wesleyan­.edu/kamikaze/bo­oks/related/kem­p/index.htm

anonym

Takze,jich bylo vice.To jsem netusila,dekuji pane Vagro.

vagra

Není zač.:-)