tom004

Víte co jsou „jidášky“?

Nejlepší odpověď
hanulka11

jídášky peču na velikonoce kynuté pečivo pletu z něj různé tvary a pak potírám medem

Další odpovědi
panenka

Jidášky jsou z kynutého těsta u nás tak říkáme pletenci,vánočce, loupáku

elektrikář

U nás se jidášky říkalo koláčku svinutého proužku těsta dával se na ně med.
Doplňuji:
Proužek se svine do kolečka. Jako disk.

johana 56

Vše je napsáno,já pouze dodám,je to pochoutka.

Mirrorwoman

Jidášky jsou myslím válečky z těsta a s medem.Pečou se na velikonoce.