Dustik_DSG

Víte co je to za nemoc ?

Ahoj, před 6 lety zemřel můj dědeček ne na stáří, ale na podivnou nemoc. Nikdo nevíme co je to za nemoc, a přitom navštěvoval hodně odborných lékařů. Jen doplňuji, začalo to tím, že opravoval střchu a spadnul z ní:( poté se zjistilo, že má zlomených 12 kostí v hrudníku a nějak zlomenou nohu. Toto se vyřešilo a byl v pohodě. Ale pak se to stalo. Najednou mu pomalu přestavily fungovat hlasivky, chraptěl a mluvil strašně divně, nebylo mu prostě rozumět. Pak se mu stalo něco s nohama a přestal i chodit, musel na vozíku.
To je vše co o tom vim, a taky vím že už je hodně dlouho, ale mě tenhle případ velice zajímá.

Odpovědi
Quimby

Standartně je při neznáné příčině úmrtí nařízena pitva. To nic nezjistili? Také se určitě jeho zdravotní stav neměnil ze dne na den, takže lékaři museli dát nějaké vysvětlení.
No, ty hlasivky mohou být způsobeny i z toho pádu a mohlo se něco poškodit, co lékaři přehlédli, ale ochrnutí po úrazu je okamžité, takže to muselo způsobit něco jiného.

Každopádně nejsem doktor, asi ani není nikdo z nás tady, takže se obrať minimálně na praktického lékaře tvého dědečka.

arygnoc

pád so smrťou vôbec nemusí súvisieť (ale môže).
vekom niektoré orgány odchádzajú (včítane hlasiviek), u niekoho už v 30–40tke (svoje o tom vedia plešiví muži), u niekoho až v 90tke.

tak isto sa môže jednať o rakovinu, vírus (akýkoľvek, včítane rôznych rhyno- a inovírusov), náhle bakteriálne ochorenie, otravu, parazita (sú aj „žrúti mozgovej hmoty“), metabolickú poruchu či ochorenie, imunitnú poruchu/ochorenie, …, ale i stratu vôle žiť (to asi neukáže ani pitva) – teda duševnú chorobu.

príčin môže byť mnoho, o ich kombináciách ani nehovorím.

smrť je tajomstvo, ktoré nie je vždy – ak vôbec – možné objasniť.

;-Q