Lenny998

Víte co je to Geocaching ?

Nejlepší odpověď
Lenjička

Je to taková zábavná hra. Tedy pro někoho zábavná 🙂 Jeden člověk zakope poklad a pomocí GPS napíše, kde leží. Druhý člověk podle GPS hledá, kde ten poklad je 🙂 Hotovo 🙂

Další odpovědi
hanulka11

hra na pomezí sportu a turistiky, která spočívá v použití navigačního systému GPS při hledání skryté schránky nazývané cache (v češtině psáno i keš), o níž jsou známy jen její zeměpisné souřadnice (v systému WGS 84). Při hledání se používají turistické přijímače GPS. Člověk, zabývající se geocachingem, bývá označován slovem geocacher, česky též geokačer nebo prostě kačer. Po objevení cache, zapsání se do logbooku a případné výměně obsahu ji nálezce opět uschová a zamaskuje.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/znate-geocaching

anonym

Hra pro majitele GPS

Zdroj: http://www.ge­ocaching.cz/new­s.php

venkovan

Výborná aktivita pro všechny věkové generace. V práci se občas s hráči setkávám – a jsou v pohodě. Vyblbnou se při hlédání, projdou se jak krajinou, tak městem a ještě lecos poznají. Výborná hra pro otylé, jen nevím jestli by pro ně do schránek neměli ukládat něco jiného než notýsek pro zapsání návštěvy.

Mirrorwoman

Geocaching je celosvětová hra. Všude po světě jsou ukryté takzvané kešky. Keška je něco jako krabička a je někde ukrytá, aby ji nikdo nemohl bez souřadnic nemohl najít. Souřadnice získáš myslím na www.geocaching.com, ale musíš se tam nejdřív přihlásit. V kešce jsou pak drobnosti na výměnu a bloček do kterého se zapisuje kdo u kešky byl. Musíš potom nějákou věc z kešky vyměnit za něco jiného. Já je s rodinou taky hledám.

Zdroj: www.geocaching.cz