Víte co je to Darwinova cena?

Pomocná indicie – letos dosahuje plnoletosti.
Doplňuji:
ČR byla opět světová, kdy dodala hned 2 kandidáty ze známé kauzy
Poldi Kladno.

Nejlepší odpověď
annas

Ještě doplním další informace.

Jedná se o ocenění pro lidi, kteří se zasloužili o zlepšení lidského genofondu, tím, že se z něj sami odstranili skutečně hloupým způsobem. Nejde o hmotné ocenění, uděluje se na internetové stránce DarwinAwards.com jako určité (obvykle posmrtné) uznání.

Podle Wendy Northcutt, zakladatelky DarwinAwards.com, je pro získání ceny nutné splnit pět požadavků:

  • neschopnost reprodukce – nominovaný se musí zabít nebo sterilizovat
  • skutečně výjimečné a neuvěřitelné selhání soudnosti – kandidátova idiocie musí být jedinečná, některé příliš běžně konané hlouposti jsou z nominací výslovně vyloučené
  • kandidát se z genofondu musí odstranit sám, svou vlastní hloupostí
  • kandidát musí být schopen jasného úsudku (cenu nemohou dostat mentálně retardovaní, duševně nemocní a děti do šestnácti let)
  • pravdivost – událost musí být ověřená

Zdroj: http://www.ji­trnizeme.cz/vi­ew.php?cisloclan­ku=2009040012

Další odpovědi
Drap

Uděluje se po smrti. Je určena těm nejpitomnějším sebevrahům

tom004

Cena za lidskou hloupost,aneb jak se „nejlépe“ sprovodit ze světa. 🙂

arygnoc

in memoriam (posmrtne) každoročne udeľovaná cena za najkurióznejšiu smrť.
Udeľuje sa od roku 1993.
Zaviedla ju biologička Wendy Northcutt (USA).

Zdroj: heureka.tym.sk/vys­.php?volba=1&do­taz=darwinova+ce­na&book=c

hanulka11

hm .....honem to nespecifikuji jen si myslím, že souvisí s lidskou hloupostí- ironocké ocenění