Pájo

Víte, co je (resp. bylo) „modré vojsko“?

Nejlepší odpověď
led

Železničiari
Doplňuji:
Skúsila som sa pozrieť do histórie, už v 30-ročnej vojne bojovalo tzv.modré vojsko – vyznačovali sa modrým označením na uniformách, v neskorších dobách príslušníci letectva s modrými výložkami, …
Monsignor Harold V. Colgan u kostela Svaté Panny Marie v Plainfieldu v New Jersey, založil Modrou armádu Naší Panny Marie Fatimské (Světový Fatimský apoštolát) v říjnu r. 1947. Tato Modrá armáda vznikla jako pozitivní protipól k Rudé armádě komunismu.

Modrá barva se používá na mnoho uniforem, takže jejich nositelům se pak přezdívá např. „modrá armáda“ (pro železničáře)

Další odpovědi
mosoj

A já tvrdím že v šedesátých letech a dříve ,letectvo.
Všichni co sloužili u letectva, včetně záklaďáků měli modré uniformy.
Pravdou ovšem je, že železničářům se v přenesené slova smyslu říkalo " modrá armáda" nikoliv vojsko. Tak a kdo teď správně odpověděl !!!

Otázka zněla na „modré vojsko“ a ne " modrou armádu".

kapka

16:08 remíza 2:2
16:09 vedou železničáři 3:2
Neodcházejte od svých monitorů, vrátíme se po reklamě… 🙂

led

16:24 remíza 3:3

led

Zápas vyhráva tým „mosoj“

kapka

Opět remíza 4:4. Po dlouhém, tuhém, několikadenním souboji. 🙂