iceT

Víte co je nebo byla hanza?

Kdy a kde vznikla či zanikla,nebo jestli ještě existuje?Děkuji.

Nejlepší odpověď
vagra

Hanza (též hansa, něm. Hanse, staroněm. Hansa, odtud přešlo do češtiny – skupina, spolek, houf) znamenala svazek německých obchodních měst, která provozovala dálkový obchod. Založena byla v polovině 12. století, fungovala půl tisíciletí, až do poloviny 17. století. Z původního spolku německých obchodníků se původní Hanza rozrostla ve svaz hanzovních měst, který prosazoval své zájmy v cizích zemích i vůči vlastnímu panovníkovi.Poměrně brzy, již ve druhé polovině 15. století, začala hanza upadat. Určitý význam si udržela do 17. století. Poslední hanzovní sněm se sešel roku 1669.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Han­za

Další odpovědi
dědapetr

Hanza

Hlavní obchodní trasy
Hanza (též hansa, něm. Hanse, staroněm. Hansa, odtud přešlo do češtiny – skupina, spolek, houf) znamenala svazek německých obchodních měst, která provozovala dálkový obchod. Založena byla v polovině 12. století, fungovala půl tisíciletí, až do poloviny 17. století. Z původního spolku německých obchodníků se původní Hanza rozrostla ve svaz hanzovních měst, který prosazoval své zájmy v cizích zemích i vůči vlastnímu panovníkovi.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Han­za

panenka

Hanza znamenala svazek německých obchodních měst, která provozovala dálkový obchod. Založena byla v polovině 12. století, fungovala půl tisíciletí, až do poloviny 17. století. Z původního spolku německých obchodníků se původní Hanza rozrostla ve svaz hanzovních měst, který prosazoval své zájmy v cizích zemích i vůči vlastnímu panovníkovi.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Han­za

NEnym

A ještě jednou (co kdyby to někdo přehlédl?):

Hanza (též hansa, něm. Hanse, staroněm. Hansa, odtud přešlo do češtiny – skupina, spolek, houf) znamenala svazek německých obchodních měst, která provozovala dálkový obchod. Založena byla v polovině 12. století, fungovala půl tisíciletí, až do poloviny 17. století. Z původního spolku německých obchodníků se původní Hanza rozrostla ve svaz hanzovních měst, který prosazoval své zájmy v cizích zemích i vůči vlastnímu panovníkovi.Poměrně brzy, již ve druhé polovině 15. století, začala hanza upadat. Určitý význam si udržela do 17. století. Poslední hanzovní sněm se sešel roku 1669.