annas

Víte, co je lipogram?

Znáte nějaký?
Doplňuji:
Setkala jsem se s několika lipogramy – jde většinou o otisk rtů nalíčených rtěnkou na aršík papíru. Otisk je doplněn slovem nebo kresbou tak, aby se co nejvíc vyjádřila osobnost.
Např. liptogram od Marlene Dietrich.

Nejlepší odpověď
PostApMan

Není to zrovna má káva, nikdy jsem nepochopil přímí účel, i když vynechané části mají svá kouzla…
„lipogram [z řec.lipagram­matos-chybějící dopis], lit. dílo, při jehož tvorbě autor záměrně neužil jeden nebo více symbolů abecedy. Nejznámějším l. je angl. román Gadsby od E. W. Wrighta z 1939, kde se na 267 stranách textu nevyskytuje ani jednou písmeno E. L. patří mezi jaz. hříčky; jeho obtížnost je tím větší, čím častější písmeno se eliminuje.“

Další odpovědi
Pepexxx

rad bych vam odpovedel ale na to nemam jeste dostatecne znalosti je mi teprve 15 let :)