Vite co je,Katana,Katana Kake,Tachi a Wakizashi?K cemu to slouzilo?

Nejlepší odpověď
vagra

Jsou to typy japonských Samurajských mečů.
Doplňuji:
jenom doplním k čemu sloužily-
Sloužily jako zbraně a meč Wakizashi,kromě jiného, sloužil k provedení Harakiri-rituální sebevraždě.

Další odpovědi
iceT

Katana je japonsky,myslim ze samurajsky mec,a zbytek neznam,bohuzel.

hanulka11

Bude to něco se zbraněmi , tápu asi na jejich ukládání?

Kanaske

Já vím tady všechno… Katana je meč, který nosili samurajové po levém boku v období edo, kdy byl vylezen, wakizashi je záložní meč, který byl používán také k seppuku a měl úplně jiný styl boje, než s katanou, tachi je taky meč, ten byl zase používán v období muromachi, když byly mongolské invaze, byl také trošku delší jak katana, měl i hezčí koshirae (to jsou ty ozdoby na tom, jako třeba tsuba, kashira, fuchi, atd…) A hlavně měl i masivnější čepel s velkým hiraniku, aby vydržel, no.. a katana kake je prostě stojan na ty meče, ale dřív, když ještě nebyli katany tak se mu říkalo jinak, myslím, že asi tachi kake
Jsem se zase rozepsal tyvado😅

anonym

Pro Hanulku11-myslite spravne,jsou to mece a Katana Kaka je misto na odlozeni mecu.