hapiky

Víte, co je histamínová intolerance?

Víte co je histamínová intolerance?

Nejlepší odpověď
Kepler

Měl jsem jen matné tušení v souvislosti s alergiemi a tak jsem si to raději našel.
Histaminová intolerance je důsledkem nepoměru mezi přísunem a odbouráváním histaminu v těle. Tato nerovnováha může být způsobena jednak zvýšeným příjmem histaminu v potravě nebo vlastní nadprodukcí histaminu např. u alergických reakcí nebo bakteriálních infekcí. Více zde: https://www.pro­alergiky.cz/a­lergie/histami­nova-intolerance