Avatar uživatele
hanny 2

Víte co je AČOKČA? A pěstujete ji někdo?

Doplňuji:
Hanulko dík,dostala jsem semínka,tak to zkusím!!!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11, tom004, dědapetr před 4742 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

to je druh „okurky“ mexická odruda , pokud máte místo zkuste jí , pochutnáte si jak za syrova tak plněnou masíčkem a naloženou jako okurky
Doplňuji:
známá dělá z listů špenát prý chutná dobře, koupila na to síť a rostliny se jí pnou po síti

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dědapetr

Tady něco málo:http://achoch­a.unas.cz/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Piitrs

My jsme to loni pěstovali, úroda byla dobrá, ale chuťově nás to moc nezaujalo. Syrové to docela šlo, ale nakládané to nechutnalo nikomu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
soudek

pěstuje to soused, ale nechutnalo mu to(na žádnej způsob), dal nám několik zavařených sklenic, nikdo z rodiny tomu nemůže přijít na chuť, jen já, ale mě chutná na kyselo všechno

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
katei

ahoj lidičky. Ačokča je výborná věc. Kto má rád nakládané okurky, tak určitě mu zachutná i nakládaná ačokča – nejlíp i s cibulí, zavařit a už jenom papat a papat 🙂 Taky nám ale nejvíc chutná čerstvá – ještě mladou menší nakrájet na máslový chléb, třeba i s okurkou. A komu pomaleji tráví okurku nebo papriku, tak s ačokčou to půjde rychleji. Je to skutečně výborná rostlina na trávení. Jenom můžu doporučit. Manželovi se i líbilo lečo z ačokči – místo papriky. Jestli chce někdo semínka, klidně pošleme v obálce za 20,– Kč za semínko + poštovné. Napište si emaila – kacencinabozizahradka@seznam.cz. Víc se dočtete i na našem blogu Kačenčina Boží zahrádka, viz. odkaz.

Zdroj: http://bylinka­ren.blog.cz/1007/a­cokca

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada