tom004

Víte co byl tzv. „augsburský mír“ a kdy byl uzavřen?

Nejlepší odpověď
annas

Byl uzavřen 29. 9. 1555 k ukončení dlouholetých náboženských a ústavních bojů v říši. Luteránství přinesl říšskoprávní uznání a zajištění majetku, kalvinismus však z něho byl vyloučen. Německým zemským pánům bylo přiřčeno právo rozhodovat o náboženství svých poddaných. Ti sice měli, pokud nebyli nevolníky, právo opustit svou zemi při změně vyznání, ale museli prodat svůj majetek a zaplatit zvláštní daň.

Zdroj: http://www.ien­cyklopedie.cz/au­gsbursky-nabozensky-mir/