annas

Víte, čím se proslavila tato osobnost?

Zemřel 7. října …, řada jeho děl byla vydaná v češtině, zfilmovaná. Znáte některá jeho díla?

Však havran dí: „Už víckrát ne.“

Nejlepší odpověď
1popelka1

Váš úryvek je od Edgara Allana Poa: Havran- sb. Havran a jiné básně.
Je zakladatel americké novely, černého románu, předchůdce detektivní literatury.
Jako první vytvořil postavu detektiva, který řeší případy na základě logické úvahy – předchůdce Sherlocka Holmese.

Známé jsou např. zfilmované povídky Vraždy v ulici Morque („záhada uzavřeného pokoje“, z Jáma a kyvadlo) n. Maska červené smrti (z Grotesky a arabesky).

Další odpovědi
postblue

Jáma a kyvadlo třeba.

hanulka11

Černý kocour a jiné povídky a napsal též knihu Démon zvrácenosti