Víte asi tak v jaké nejbližší vzdálenosti od vás uhodil blesk?

Nejlepší odpověď
annas

Vím. – těsně vedle mě. Nikdy jsem nezapomněla, i když je to už dávno. Začínalo hřmět, seděla jsem u okna na otomanu a v ruce držela hrnek. Na stěně vedle okna visela polička a na ní stálo staré rádio. Vedlo od něj uzemnění přes okno do země.

Bouře zesílila, hromy, blesky, hrůza … Bouře se stále bojím, už tehdy jsem seděla skrčená a konejšila psa, který za mnou přišel a rovněž se bál. Najednou rána a nade mnou bouchlo rádio, létaly od něj jiskry a zapálily potah na otomanu. Hrnek mně vypadl z ruky, , pes začal běhat sem a tam. Máma a já jsem začaly hasit.
V prudkém lijáku za velkého burácení, a blýskání, jsem najednou ztratila strach a běžela pro souseda. Byl hasič, prohledal půdu, zda blesk nezapálil někde jinde. Vše v pořádku.

Naštěstí škoda nebyla velká, pořídili jsme nový radiopřijimač a potah. Díky bohu, že se nic horšího nestalo. Obrovský šok..
Blesk sjel po vedení hromosvodu do země a po drátu uzemnění od rádia, (uzemnění nebylo vypnuté) se vrátil zpět a skončil v rozhlasovém příjimači.

Další odpovědi
johana 56

Vracela jsem se z cyklo výletu,blížila se bouřka.
Najednou blesk,těsně vedle mě,do koleje na železničnín přejezdu.
Kolo tam zůstalo ležet a já visela na krku výhybkáři ve strážním domku.Asi byl tenkrát v šoku víc než já…

fcoop

No – cca 30m.
Bylo to v lese,uhodilo do stromu,oslepující záblesk a ohlušující rána.
Docela šok,zvonění v uších,byl cítit ozón.
Nikomu se nic nestalo,ale mohlo – jeden kolega bojoval se svěračem,naštěstí zvítězil.

Drap

Ano, pamatuji. Uplně přesně. Bylo to tak do 50 cm. Znovu už to nemusím zažít.Jedna zkušenost uplně stačí.

orwell

Tak vidím, že jsem proti vám všem „srabík“. Čekal jsem v bouřce na autobus, zastávka je vzdálená asi 50m od kostela. Nemaje co dělat, koukám na špičku báně. Najednou šleha a výboj šel rovnou do té špičky. Pamatuji se, že jsem se na rozdíl od kostela ještě chvíli klepal. Nejvíc to ale tehdy otřáslo mou vírou.

briketka10

13.6. teď v sobotu u nás v Pardubicích byla bouřka
a blesk byl asi 5 metrů ode mě a ta rána byla, jako
z revolveru, protože mi udělala zkrat v TV i v NTB
a nebyla jsem sama spoustě sousedům tato bouřka
něco zničila jedněm úplně celé nové vybavení za
40,000.- Kč a celý rozvod elektřiny jim vypálila celý
a jiným také třeba PC, nebo TV.