Dochy

Víte (a podělíte se) o nějakém aktuálním/živém systému na spolujízdu, autostop, nebo něco podobného?

Kdysi jsem se se svými občasnými volnými místy v autě zapojil do jízdomatu. Ve většině případů jsem získal jednoho spolucestujícího. Z jízdomatu se stal blablacar a nějaký čas fungoval. Ale teď mi připadá, že je to čím dál slabší (možná ne, může to být i tím, že teď nabízím jízdy v méně vhodných termínech)

Máte nějaké aktuální zkušenosti s jakoukoli aplikací zaměřenou na využití volných míst? Víceméně mně nezajímají komerční služby suplující TAXI, ale cokoli zaměřeného opravdu na využití nadbytečné kapacity míst ať už za poplatek nebo zdarma. Si říkám, že ty lidi přeci nemohli jen tak zmizet 🙂

Dík.
Víte (a podělíte se) o nějakém aktuálním/živém systému na spolujízdu, autostop, nebo něco podobného?

Nejlepší odpověď
Arne1

BlaBlacar normálně funguje, občas někoho vezu do Bratislavy nebo Ostravy. A v pátek jsme se vraceli z výletu do Užhorodu a jedna z účastnic si cestou domluvila perfektní BlaBla dopravu z Brna do Berouna.

Další odpovědi
anonym

už přes tři roky tu čekáme na spuštění WAZE CARPOOL a kde nic tu nic, Google jen slibuje … takže než tu bude ten, nezbývá než BlaBlaCar, který tu má ale docela solidní uživatelskou základnu a funguje spolehlivě.

annas

Dochy,

nešťastná formulace otázky, tzv. zeugma.

Dochy

To je možné. Ale bylo to rozhodně lepší než ty další varianty. S tou závorkou, která jasně říká, že to k dané větě přímo nepatří, by to snad nikoho dráždit nemuselo.
Navíc editovat otázku po roce???

annas

Upravím otázky dost často, když na ně v archivu narazím. Tak se stalo. Moc vašich otázek jsem neregistrovala, ale příště je nechám tak.

Ale moje úprava se vám nelíbí, budiž, vracím tu vaši původní…

Myslíte, že víc otazníků zvyšuje „hodnotu“ otázky.

Dochy

Dík
Nezvyšuje hodnotu otázky, přidává emoce či se pokouší přidat další informace, které jsou prostým textem těžko přenositelné 😉

Odpovědi.cz

BlaBlaCar funguje, ale opravdu už to není, co to bývalo za dob Jízdomatu. Osobní názor je, že studentům hodně zlevnili vlaky (ČD) a tak ubylo spolucestujících i řidičů právě na trasách, na kterých se mohou vlakem pohodlně přepravovat (např. trasa Praha-Pardubice-Brno-Bratislava)

Dochy

Dík za názor. Taky mně napadlo, že slevy by mohly mít vliv. Ale nejsem zas tak častý a pravidelný uživatel abych si jen na základě mých pozorování mohl být jist.