Meropa

Vitamíny důležité pro kosti…

Poradil by mi někdo prosím, všechny vitamíny které jsou důležité pro kosti? a ještě v čem by se daly najít (ty vitamíny)?
Zkoušela jsem hledat googlem, ale vyhledalo to spoustu jednotlivých vitamínů, tak mě napadlo jestli by tady někdo nevěděl o stránkách kde by to bylo více pohromadě co všechno je potřeba např. pro ty kosti.
Děkuji za odpovědi.
Doplňuji:
Pájo: hledám nějaký přehledný web.

Nejlepší odpověď
Pájo

Doplňte (např. do diskuse), jestli hledáte nějaké přípravky nebo spíše nějaký přehledný web. Nerad bych tu unavoval s nevyžádaným výčtem preparátů.
Záleží také o jakou výživu kostí se vám jedná..jde Vám obecně o výživu v růstu nebo o info k léčbě a prevenci osteoporózy a jiných chorob kostí?
Konkrétně u osteoporózy se doporučují přípravky či potraviny s obsahem vápníku, hořčíku, fosforu a dalších stopových prvků.

Další odpovědi
Dodos

Doporučuji např. Vápník-hořčík-zinek + vitamin D od Walmarku nebo Natures Bounty. Pro děti jsou vhodne Marťánci Gummies s Boneactivem, které podporují růst a vývoj kostí. Více info najdete na odkazu níže.

Zdroj: www.klubzdravi.cz

mosoj

Vitamín D, přesněji D3 ( přirozeně vzniká v lidské kůži při pobytu na slunci, dále je obsažen v játrech a vajíčkách,mléce) a minerál vápník.
Vitamín D je vitamín který je rozpustný v tucích.

Kajolka

Já si kupuju mořský kolagen https://www.sen­zamedical.cz/sen­za-lyovis-90-kapsli-probiotika-prirodni/. Ten se mi na ty klouby osvědčil nejvíc.

walerianecek

Ahoj, Déčko. Ale já osobně preferuju multivitamín. Když už něco beru, tak ať je to pořádná dávka vitamínu. Nejvíc se mi osvědčil tento https://www.sen­zamedical.cz/sen­za-lipozomalni-vitamin-k2-d3-a-e-250-ml/. Doporučuju.

majki636

Rozhodně vitamín D. Je důležitý jak pro děti, tak i dospělé, a to jak v létě, tak i v zimě. Akorát je potřeba koukat na složení, protože není doplněk jako doplněk.

Kukulinek

Příspěvek smazán administrátorem.