Lucy7

Virus na facebooku?

Když se chci přihlásit na facebook, tak se zobrazí: „Váš účet je dočasně zablokován. Často dochází k tomu, že uživatelé infikovaní malwarem jsou trikem přinuceni spustit nebezpečný program, který jejich počítač infikuje malwarem. Pamatujte si, že byste nikdy neměli spouštět programy ze zdrojů, kterým nedůvěřujete.“ Nevím co mám dělat. Mobilní verze mi jede v pořádku. Co je to ten maware a jak ho odstranit? Každou Vaši užitečnou odpověd uvítám.

Doplňuji:
Vypršel mi avast, je to tím?

Nejlepší odpověď
www

Antivir můžeš obnovit tak, že se znovu zaregistruješ. Sám Avast tě povede.
Co se týká toho malware, stáhni si česky a zdarma antimalware bytes, projeď jím PC a od ti to najde i zlikviduje.
Doplňuji:
Správně se to jmenuje Malwarebytes Anti-Malware, promiň 😉 .

Další odpovědi
badisko

nejspise ano…avast je zahadnej antivir…je tak prekombinovany ze dokaze blokovat i ovladace v pc..tak pokud jses zvykla na avast bud si porid licenci novou nebo si dej ten Free..nebo je tady moznost ..je tady reseni od microsoftu..zde­..http://window­s.microsoft.com/cs-CZ/windows/security-essentials-download je free a je super …ale pokud chces antivir + firewall..tak nato je tady http://ulozto­.cz/xsxZMCS/co­modo-internet-security-pro-2012-1-rok-zdarma-a-dragon-v-jednom-zip je vnem i comodo dragon pokud tomu holdujes ..je to plna licence na rok zdarma a vse legalni …take jsem ho pouzival dnes pouzivam pouze firewall od comoda…ale hlavne neotalej s instalaci noveho antiviru..!!! nebo zakoupeni nove licence..

Bedy

Někteří zdejší „rádci“ ani pořádně neví, co je to malware.
Malware je jednotné označení pro viry, trojany, červy, rootkity a další „potvory“. A též se vyvarujte stahováním pochybných instalaček známých programů, zejména bezpečnostních.

Pro vyloučení infekce počítače si od Vás vyžádám výpis z Hijackthisu a pak Vám napíšu co a jak dál s tím budeme dělat. Každopádně věřím, že to tak hrozné nebude a že se nám to podaří spravit.

Hijackthis stáhnete zde: http://source­forge.net/pro­jects/hjt/files/la­test/download
Program uložte, spusťte, klikněte na Do a system scan and save logfile. Po kontrole se objeví okno s výpisem – ten buď nahrajte na Ulož.to či jiné úložiště a vložte mi sem odkaz anebo to vložte sem do diskuze.

A pro jistotu si od Vás vyžádám i výpis z Security Checku.
Security Check stáhnete zde: http://screen317­.spywareinfofo­rum.org/Securi­tyCheck.exe
Po spuštění stiskněte Enter, chvilinku počkejte (kontrola by neměla trvat déle, jak minutu) a poté se objeví okno s výpisem – a zase – buď hodit na Ulož.to anebo vložit sem do diskuze.
Doplňuji:
jetšě jsem zapoměl – ten Malware Byte's Anti-Malware je určitá dobrá volba, ale to bych nechal až po Hijackthisu, ten nám toho řekne víc… 🙂