Víno chytlo nějaké kvašení.

Dobrý den, čím to může být, že víno v demižonu bylo celou dobu dobré a nyní jakoby tam byli bublinky jako kdyby znovu začalo kvasit. Kde jsem udělal chybu. Jedná se o červené Ruladské modré 2010

Odpovědi
Drap

Samozřejmě, víno je živý organismus, pokud tam zůstanou nějaké kvasinky, neni dobře uloženo, vhodná teplota a spousta dalšíéch věcí,tak může začít druhé kvašení. Myslím, že už si na něm moc nepochutnáte.

jmhad

Pokud je to víno se zbytkem cukru a je v teple,může začít znovu kvasit.Pak se zpravidla utvoří se na dně bílý povlak z kvasinek.Víno by se mělo znovu stáhnout pomocí hadičky tak šikovně,aby kvasinky zůstaly nezvířené na dně.Pochopitelně část vína zůstane na vylití.Takto stažené víno opravdu již asi nebude pro někoho dobré na normální pití,ale jako svařák snad ještě půjde.Chtělo by to vyzkoušet předem,aby se člověk nesnažil o něco nenapravitelné­ho.Víno musí být uskladněno v chladu –11 °C a ve tmě

Zdroj: http://www.vi­nohruska.cz/skla­dovani-vina.html

Sonka Pop

Ahoj, já bych měla dotaz. Doma jsem hodně velicí milovníci vína a máme doma docela dost lahví. Některé i poměrně drahé. Tak nás tak nějak napadlo, že by nebylo od věci pořídit si kvalitní domácí vinotéku. Dost jsme hledali lavně na netu a zaujal nás tento shop https://www.chlad­nickanavino.cz/. Vaše zkušenosti?

Pajka.111

Je, já zrovna taky přemýšlím nad koupí vinotéky a taky mě zaujal ten Dunovax i tento shop chladnickanavi­no.cz. Jsem na něj četla jen ty nejlepší recenze. Ty už sis objednávala vinotéku?

Sonka Pop

No, zatím právě ještě ne, ale docela intenzívně nad tím uvažuju. Chtěla bych právě oslovit ten shop https://www.chlad­nickanavino.cz/. Četla jsem na něj jen ty nejlepší recenze, tak nevím, no. Ty taky uvažuješ nad koupí?