Avatar uživatele
Biebermania

Vinařský závod dodal na domácí trh 8/15 z celkového vyrobeného množství vína, 2/7 zbytku prodal do zahraničí.

Kolik procent mají ještě na skladě

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4568 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Příklad není jednoduchý. Je trochu náročnější na myšlení a logiku.
Hlavně je ale nevděčný. Jako obvykle nesprávné odpovědi zde dostaly palce!
Odpovídal jsem zde !! Je to tady již po druhé.

Není to tak dávno a je zajímavé že nikdo neznal zprávnou odpověď. Naopak jsem byl přesvědčován o tom jak to počítám špatně.
A ejhle najednou to všichni počítají dobře.
Všichni si totiž ještě musí pamatovat že se to tady počítalo.
Je to dost smutné.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dekuji-moc

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/matematicka-uloha

Samí džentlmeni. Omlouvám se, ale tentokrát mně to docela dohřálo.
Doplňuji:
greycell: Klidně bych tě mohl smáznout, ale neudělám to. Ať si každý o tobě udělá úsudek.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

Prošel jsem postup mosoje a shledávám ho správným. 🙂
Proto jsem mu též udělil u této a u všech předchozích odpovědí, na které poukazoval, palec. Nechť to tedy bere jako satisfakci za předešlé příkoří vytvářené matematicky méně zdatnými kolegy. 😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
greycell

33,33%
Doplňuji:
nevím sice o co tu ide, podle odkazů asi nějaké účty z minulosti co se mi netýká, ale převést 1/3 na procenta dokáže každá pi.a. zdar

Upravil/a: greycell

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
annas

Všimla jsem si, že vkládáte otázky, které souvisejí jen s učivem ZŠ. Rychleji byste našla odpověď sama, pokud byste otázku zadala do vyhledávače. Vždy nebudete mít někoho vedle sebe, kdo bude za vás poskytovat správné odpovědi. Samostatným vyhledáváním se rovněž učíte. Navíc můžete na Odpovědích požádat o kontrolu své odpovědi. Rovněž mě udivuje, že jste se nesnažia (od dubna) reagovat na jakoukoliv otázku a poradit ostatním tazatelům tak, jako oni radí vám …

Vaše otázka se objevila v posledních dnech již potřetí. Stačilo ji zadat do modré lišty a odpověď jste zjistila okamžitě.
Podobně vaše otázky, které souvisejí s CO2 a atmosférou, jste opakovaně (2 × 2) vložila na stránku Odpovědí ve stejnou dobu. Dvě opakující se otázky, tedy stejné, jsem nahlásila admin. ke smazání.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vadi-vam-kdyz-sem-lide-nahazuji-sve-domaci-ulohy-z-matematiky

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Já bych dopočítal zbytek do 15,15 to je 7/15 a z toho bych spočítal kolik jsou 2/7 to bych odečetl od celkového zbytku a to je těch 5/7

příklad je jednoduchý, jen s těmi zlomky vypadá složitě. Podobně vypadají příklady na procenta

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

8/15 = 53.33% (prodej doma)
100 – 53.33 = 46,67%
46.67 * 2/7 = 13.33% (prodej zahraničí)
100 – 53.33 – 13.33 = 33.34% (zůstatek sklad)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Příklad je jednoduchý. Není v něm potřeba nijak zvlášť přemýšlet nebo logicky uvažovat. Jde o prosté operování se zlomky – odečítání a násobení.

Ale je to těch 0,33 jak píše mosoj. Je vidět že sebevědomí mu nechybí, když je přesvědčen o tom že správnou odpověď znal tehdá akorát on a všichni ostatní co sem teď píšou odpovědi jen kopírují jeho génia :).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek