Vampires

Vím, že prdí hadi, ale prdí i buňky?

Nejlepší odpověď
Kepler

Každý živý organismus je charakteristický mmj. i tím, že s okolím vyměňuje plyny (respirace). Buňka to dělá pomocí polopropustné membrány, která tvoří její obal. Zákonitě tedy dochází ke tvorbě odpadních metabolických plynů, třeba CO2. Buňka ale nedisponuje orgánem, který by vytvářel onen charakteristický zvuk, takže ne, neprdí.

Další odpovědi
Hans51

Nejsem si jistý, ale mám pocit, že jsem četl, že výsada prdění náleží pouze savcům.

Pokud budete uvažovat buňku jako samostatný organismus, a ne jako součást nějakého vyššího celku, podle mého názoru tedy neprdí.

zjentek

Buňky na to nejspíš kadí, že prdějí ňáký hadi.