Nikkol

Vím co je to 3D i co je 2D zobrazení. Existuje i 1D?

Nejlepší odpověď
Georgo2010

Proč by neexistovalo? V matematice se uvádí prostor/prostředí, který lze popsat n-rozměry, tedy:
0D (bezrozměrný) – má pouze bod
1D (jednorozměrný) – má pouze délku, např. úsečka
2D (dvourozměrný) – má délku i šířku, např. čtverec
3D (trojrozměrný) – má délku, šířku i hloubku (tzv. kartézská soustava souřadnic), např. krychle
4D (čtyřrozměrný) – k 3D se přidal další rozměr: a) vzdálenost (u tzv. Euklidovský prostor), nebo b) čas (u tzv. Minkowského prostor) využívaný ve speciální teorii relativity
5D (pětirozměrný) – 4D objekty navzájem propojené

Zdroj: excite.czweb.or­g/hypercube/