Hufnágl

Vidíte v této krizové situaci i něco pozitivního?

Já vidím pozitivum v tom, že jsem dnes nezaznamenal přelet letadel přes naší oblast, kde je letecký koridor. Nebe čisté, bez zanechávaných stop po letadlech.

Nejlepší odpověď
Kryšpín

Část čecháčku se uklidní nebude tak divoká a hamtivá, cestovatelé a rozumní dovolenkáři si trochu více budou vážit české kotliny, mírně klesnou dopravní nehody, část rudochů bude vzpomínat na železnou oponu a drátovačky, křečkové budou více křečkovat, opozice bude tvrdě peskovat kobliháře poněvadž zapomněla co fungovalo po rudoších před 30 lety a bylo rychlo kvašky u žlabů zbouráno a jejich moudra / nebude válka nepotřebujeme armádu, nepotřebujeme CO, kryty a podobné hovadiny /. A nejkvalitnější je že paní urozená dáma zubatá se nenechá podplatit ani bezdomovcem krabičáky ani vrchní šlechtou miliony.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… popravdě ??? … mně osobně se to nijak nedotklo, a ani celorepubliková karanténa se mně nijak nedotkne, ale je vidět, jak se projevili někteří, jak odhalili svůj charakter >>> styl, po mně potopa … odjedou si lyžovat, a nyní v přední linii nafávají na opatření vlády, nedodržujou karanténu … nebo jak se projevili někteří panikáři a štváči, například zde, neustálým dotazováním se a upozorňováním na nedostatky vlády …
… ano, i vláda udělala pár chyb, ale sakra, kdo kdy něco takovýho zažil ???

Pepa25

Na KAŽDÉ situaci je něco pozitivního (angličané na to mějí přisloví „Every cloud has a silver lining“ neboli na kraji mraku vždy prosvítá slunce). Navíc je v lidské psychice se těchto pozitivních věcí chytat.
Takže ano: např. lidé doma budou mít čas víc číst, uklidit, pozorovat z okna rozkvétající zlaté deště, nebudou se nestresovat z toho, že neoběhli všechny akce ve všech hypermarketech v okolí …

zjentek

Člověk se nejlépe učí z vlastních chyb a tohle já vnímám jako něco hodně pozitivního v této konkrétní krizové situaci.

Hlada

Mládež bude místo školy víc souložit a zvýší se porodnost.

Ametyst

Ano, par věcí je fajn: poloprazdné a prázdné vlaky, země EU ponechány samy sobě. Jen nevím, jak se těch 190 tisíc lidi, co pobývají v různých zemích EU, ma teď vrátit domů, když nic nejezdí. Nechat je v zahraničí co nejdéle, aby se nakazili,vyhla­dověli a byli bez peněz, a pak přijedou do Čech nemocní?

FlAsh_7

Šance pomoci ostatním, propad akcií = příležitosti k nákupu.

Rokio

Kromě propadu ceny akcií nastal i propad ceny Bitcoinu. To je příležitost k nákupu.

Dále jaro je za dveřmi, nesnesitelnější roční období a část roku, kdy se probouzí příroda ze zimního spánku.

A žáci a studenti mají veget. Nemusí chodit do školy. Budou mít co dohánět, ale většina školáků volno způsobené pandemií vnímá kladně.