dust8

Vidíte to jako inspiraci či jako zbabělost, když se někdo odstěhuje z ČR do jiné země, protože to tu nemůže už vystát?

pixabay: https://pixaba­y.com/cs/photos/ces­tovn%C3%AD-prozkoumat-cesty-1209355/

Odpovědi
anonym

Vidím v tom racionální přístup. Víte, někdy se s nepříznivými politickým vývojem v zemi bojovat moc nedá. Lecky má totiž vydatnou podporu v lidech. Takovému boji s režimem kdybyste pak jen obětoval celý život … MÁTE JEN JEDEN. Tak se nad tím znovu zamyslete, zda není rozumnější v kritické chvíli popadnout rodinu, a odjet žít do bezpečí. Protože na zemi vždy budou místa, kde se bude dařit diktátorům, vždy se to bude střídat, demokracie, extremismus, revoluce, totalita, revoluce, potlačení revoluce, totalita, revoluce, demokracie, a tak dále kdekoliv na zemi. Proč si tím ničit vlastní život, když tomu mlžete operativně uhnout.

elkon

Z České republiky není důvod někam prchat. Kdo chce, ten se má dobře. Kdo nepracuje a myslí si, že na něj někde čekají, ten se pak bude venku divit. Jsou země, kde život není lehký a lidé se snaží odejít. Ale zde se máme relativně dobře. To, že zde někteří pitomci neustále dokola vykřikují nesmysly, jen aby se zviditelnili a snaží se ovlivnit ty, kteří nemyslí a jen poslouchají hospodské kecy, které pak vydávají za svůj názor, to je taky pravda.

anonym

otázkou je, co si představujete pod tou frází „nemůže to tu už vystát“ … zda jde o nějakou zdraví ohrožující situaci nebo je dotyčný jen znuděný 🙂

anonym

V Evropě je teď dobře a bezpečno, zažíváme nádherné zlaté časy (aniž si to mnozí uvědomují), bohužel to znamená jediné, v budoucnu může být jen hůř.