Vidí něco pes v absolutní tmě?

Nejlepší odpověď
Kepler

V absolutní tmě nevidí nic žádný tvor. Výjimku tvoří jen ti, kteří vidí i v blízkém infračerveném oboru, takových ale moc není, např. hadi. Pes mezi ně nepatří, má o dost horší zrak, než člověk.

Další odpovědi
Drap

Moc toho neni, ale dokáže se velice dobře řídit čichem a sluchem. I tak myslím, že vidí ve tmě o něco málo lépe než my.

marci1

Pokud ještě v dnešní době existuje absolutní tma, tak nevidí nic. 🙂

anonym

Absolutní tma neexistuje. Ono totiž neexistuje vůbec nic absolutního. To slovo by se mělo vyřadit ze slovníku. Pes vidí ve tmě stejné h.. jako ty

Rokio

Chci ještě dodat, že pes ví, že člověk vidí špatně ve tmě, a proto někteří psi kradou v noci.

Pes vidí sice lépe ve tmě než člověk, ale jinak je jeho zrak horší než lidský. Vidí ale barevně.

Co se týče odpovědi na otázku, tak bych řekl, že velké tmě pes něco vidí, ale nevím, jestli v úplné tmě něco vidí. Úplná tma je vzácnost.

aliendrone

S ohledem na kvantové jevy nikde neexistuje „absolutní tma“, podobně jako „absolutní vakuum“ apod. Nicméně – pes ve tmě vidí to samé, co člověk – velký kulový!

Petvet >>> Absolutno nelze vyškrtnout pro jeho reálnou neexistenci – co by si matematici třeba počali např. BEZ ABSOLUTNÍ HODNOTY čísla? ;) :D :D