Anikitos

Vidí lidé sebe a ostatní jen jako pesimisty a optimisty?

Není vše jen černé nebo bílé, existuje spousta barev a jejich odstínů. Stejně tak je to s lidmi a jejich chováním (osobností).

No zdá se mi, že většina lidí zná jen tyto dvě pojmenování. Ten, kdo se neustále (přitrouble) nesměje je pro ně pesimista, a taky ten, který je někdy zamyšlený nebo se občas zamračí, je také pesimista. Za to podmínkou optimisty je ono neustálé usmívání se (až naivita podle některých). Neexistuje pro ně nic jiného.

Přitom je tolik různých pojmů, kterými se dá člověk označit. Třeba realista (např. Machivelli, kterého lidé buďto zcela haní a dělají z něj pesimistu a ti druzí jej naopak idealisují a dělají z něj optimistu. Přitom byl ”jen” realista).

Nejlepší odpověď
Edison

Rozhodně ne! Já třeba jsem realista. Otimisti se učej anglicky, pesimisti rusky a realisti střílet. Já mám plnej trezor. 😉

Další odpovědi
annas

„Pesimista vidí obtíž při každé příležitosti. Optimista vidí příležitost při každé obtíží“, řekl slavný Winston Churchill.
http://www.me­sicnikzdravi.cz/vzta­hy/opti.htm

Nedá se to říct. Záleží na temperamentu, zda jde o melancholika či sangvinika, případně cholerika nebo flegmatika.

Nepovažuji za optimisty ty, kterí se jen smějí, ale ty,, kteří posuzují život, své problémy s nadsázkou, tedy pozitivně. Pesimista je negativní, předvídá, že se něco stane, žioje v nejistotě či ve strachu. Často působí svou energií na ostatní.

Takže spíš byl brala lidi podle toho, zda mají negativní či pozitivní postoj k životu, zda jsou snílkové či realisté, i když to souvisí s pesimismem a optimismem.
Ale je pravda, že optimismus, pozitivní myšlení, víc prospívají zraví.

„Lidé, kteří si své nejlepší víno nechávají pro lepší příležitosti, jsou optimisté; pesimisté je pro jistotu vypijí hned. Realisté své nejlepší víno nechávají na dárek pro nadřízeného.“ Gabriel Laub /1928 –1998/

Kepler

Lidi už moc vidět nejsou, většina se stará jen sám o sebe. Když se nějak angažuješ, vždycky dostaneš přes paprče. Takže mě optimismus už tak nějak přešel. Policie ani soudy nedělají, co by měly. Zatím jsem byl jenom okrádán a to by se dalo vyčíslit skoro na milión a státu to bylo jedno.

aliendrone

Spíš než na optimisty a pesimisty bych je dělil na idealisty a realisty/prag­matiky.

Rád bych viděl nějaký příklad, kdo dělá z Machiavelliho OPTIMISTU! ;) :D

V úvahu přichází i dělení na prasata, která usilují o minimalizaci své prasoidnosti a na ostatní prasata (kterým je jejich prasoidnost fuk)! ;) :D :D

Tímto se omlouvám mým obíbeným prasátkům, která mám jinak MOC RÁD – především ve formě řízků, stejků apod. ;) :)

Rokio

Rozhodně ne. Existují ještě realisté. Dále jsou ještě jiné možností dělení lidí. Nic není černobílé.

Já například dělím lidi na dobré (převažuje u nich dobro), neutrální (jejich chování je na hraně, nejsou dobří, ani zlí), zlé (převažuje u nich zlo) a ultrazáporáky (např. těžcí zločinci, lidé v detenci, mafiáni a diktátoři).

zjentek

Já ne já spatřil celou tu škálu mezi tím a od té doby už jen chlastám to jinak nejde čus!

agentpv

Já jsem třeba pesimista, cynik … ale mám vždy velkou radost když se zmýlím a mé vize se nesplní – když to dopadne dobře.
Je to pro mně lepší než být optimistou a každou chvíli dostat od života přez držku.

Michala11

Spousta odstínů, každý nemusí mít vždy „náladu“. Nejsem pojištěná, nezamykám, zapomínám když půjčuju peníze a stejně se vrací, nikdo mě snad nikdy nic neukradl, třikrát se mi vrátila ztracená peněženka a jednou telefon. Když se na někoho usměju, z pravidla úsměv vrátí. Zřejmě přitahuju i podobně naladěný lidi. Je to stejná planeta?! A to všechno začíná pouhým úsměvem- zkuste to lidi!