areka1

videozáznam ve formátu AVCHD a jeho úprava

můžu videonahrávku z kamery ve formátu AVCHD vypálit na DVD? nebo musím vypalovet pouze na blue ray nosič? Případně jak upravit nahrávku v AVCHD,, aby šla pustit na DVD přehrávači? S videozáznamem budupracovat v Pinaclu . Musím provést nějakou konverzi? Je to laický a začátečnický dotaz, , proto prosím o jednoduché a srozumitelné odpovědi

Odpovědi
mosoj

Otázka není pro laika jednoduchá. Nejsnazší je použít soft pro tvorbu DVD který bývá přiložen přímo ke kameře. Jinak se to AVCHD vkládá do kontejneru AVI ale rozlišení je třeba volit DVD, jinak to přehrávač DVD nerozdejchá.

autacek

Pokud budete vypalovat záznam jako prostá souborová data, jste více méně omezena pouze kapacitou média (DVD disk, BlueRay disk, CD-ROM apod.), tato data však přečtete pouze v zařízeních, která čtení takovýchto dat podporují.

Pokud budete chtít vytvořit médium kompatibilní i s ostatními systémy, poté je třeba data uložit v přesném formátu dle „normy“, kdy nejlépe bych Vám doporučil video zeditovat v nějakém programu (třeba PINACLE studio) a uložit přímo pro zápis na daný typ média (program sám zkonvertuje tak, aby se to dalo přečíst třeba i v DVD u známých, aniž byste museli znát jaký typ přístroje přesně mají).