sEmprE

Vidění v převrácených barvách (inverted colors) v realitě?

Určitě znáte funkci v telefonech či počítači, která vám převrátí (tzv. inverted colors) všechny barvy. Takže hlavně bílou na černou, oranžovou na modrou atd. atd. Líbí se mi to hlavně na fotkách a videích, vznikají neskutečně krásné úkazy, hlavně když je tam stín → ten je najednou bílý.

Takže by mě moc zajímalo, jestli existuje alespoň napodobenina nebo by to šlo vyrobit nebo jakým vůbec způsobem by šlo se na svět dívat takto? Například nějaké brýle nebo podobně? Je to opravdu neskutečně krásné. Pokud máte totiž například nebe plné mraků (bílých), v invertních barvách je celé černé. Chtěl bych se alespoň pár minut denně na svět dívat takto.

Odpovědi
gecco

Pasivní filtr nestačí, potřebuješ převrátit celé spektrum…
Takže nějaké propojení kamera-monitor, kde nastavíš inverzní režim.
😉

sEmprE

A nějaké filtry které by nějakým způsobem změnily barvy? Když už k úplné inverzi potřebuji techniku…

gecco

Filtry pro změnu barvy světla se používají třeba ve fotografii, případně hledej filtry pro separaci barev…
😉
Tyto filtry propouští nejvíce světlo dané barvy (červený filtr propouští červenou), ostatní barvy různou měrou pohlcují.