Dochy

Viděli jste včera (23. 12.) někde cestáře?

Včera jsem najezdil možná 500 km. Střední Čechy, Jižní Morava, Jižní Čechy. Z toho asi 100 km přes Rakousko. Pokud vím, včera bylo většinu dne na většině území pod nulou. V Rakousích jsem během té chvíle potkal 2 vozy cestářů, z nichž tedy jeden mi zasolil kapotu 😉 V ČR nic. Popravdě nejdřív jsem si říkal, co ti Rakušáci blbnou se solí, když je tak hezky, ale během chvíle padla mlha a začlo jemně posněhávat, takže ten zásah beru jako rozumně preventivní. Potkal u nás někdo cestáře s podobným nasazením? Já tedy ne, nicméně uznávám, že většinu cesty v ČR jsem zvládnul v době, kdy by to asi nedávalo moc smysl.

Nejlepší odpověď
aliendrone

No já včera lítal jen po Práglu a popravdě nebylo třeba, aby byli vidět. To ovšem nemění noc na tom, že kdyby BYLO třeba, tak bych je stejně neviděl. Vysvětlení je jednoduché. Po letošní sněhové kalamitě, kdy napadly asi 2cm sněhu silničáři již NEMAJÍ čím solit. Tak jako každý rok mají velevzácné a ukrutně drahé silniční soli nedostatek, obvykle zásoby (asi tak 10 tun na celé město a zimu – můj odhad) díky „dramatické nepřízni“ pražského počasí vyčerpají již v počátkem prosince. A od té doby, co jsou na magistrátu Piráti je to ještě horší.

Ber to z té lepší stránky, je to prospěšné nejen autokarosériím (menší koroze), ale autoklempířům práce neubude (NAOPAK jim to zajistí práci – více bouraček) včetně přidružených výrobců NDček. ;) :)

Další odpovědi
da ny

Nikde jsem necestovala.
Vpodvečer, ve večerních a nočních hodinách po městě jezdily sypače (solili silnice, chodníky). Pěkně to u nás 23. 12. večer klouzalo.

Pepa25

Včera jsem nebyl na cestách. Mám ale zkušenosti z posledního listopadového víkendu, kdy bylo kalamitní sněžení a na Vysočině to docela zvládali, např. jsem viděl na D1 dva souběžně jedoucí sypače, kteří tím sice na chvíli dálnici zablokovaly, ale vyřešily horší levý pruh s problematickým předjížděním (naopak na Hané tehdy naprosto nestíhali, D1 v úseku Vyškov – Kroměříž byla dálnice v nejhůře sjízdném stavu, jakou jsem kdy zažil).

Drap

Neviděl. Možná je to tím, že jsem se pohyboval pouze v místech, kde nejsou žádné cesty.

Rys95

Jako na kole? To jste dobrej 👏

Emefej

Včera jsem nevytáhl paty z baráku, takže neviděl.

Dochy

Díky za odpovědi k věci 😉
Teď už jsem u nás také pluh i sypače potkal. Ale překvapili mně ti rakouští, že sypou vlastně už preventivně (a přitom ne nesmyslně). A je fakt, že ta trasa co jezdíme je oproti ČR jak z jiného světa. Zkrátka jsou o třídu víš – když si člověk zvykne na drobné odchylky ve značení (běžně jezdím jen v ČR), je to pak balada.

akaš

Jel jsem večer ze Staňkova do Plzně a jel jsem cca 10 minut za sypačem. Posoleno bylo i na dálničním přivaděči od Klatov. Trochu mě překvapilo, že jsem nevyjel do mírného kopečku k mému domu, musel jsem zaparkovat venku, a měli jsme se ženou co dělat, abychom se došourali domů po trávníku, po dlažbě to nešlo.

Dochy

Rys: Kdes přišel k tomu kolu? Píšu o kapotě… Moc kapotovaných kol jsem zatím neviděl, i když vím že pár jich po světě jezdí.