mandat

Viděli jste někdy někdo v Rakousku ceduli Češi,nekraďte ?

Viděli jste někdy někdo v Rakousku ceduli Češi,nekraďte, nebo je to jen fáma? A pokud ano, existují takové fotky?

Nejlepší odpověď
Drap

Je to už spoustu let, ale viděl jsem to osobně.

Další odpovědi
zzzzz

Bohužel tam opravdu byla. Bylo to ve Vídni, málem jsem se hanbou propadla. Bála jsem se promluvit ☹ Oni nás stejně poznali, podle oblečení ☹

anonym

Jestli existují fotky nevím (v těch dobách digitály nebyly 😉, ale nejde o fámu.
Takové cedule jsem viděl v obchodech v A i D poměrně běžně (a nebylo mi příjemně!) i docela daleko od hranic – samozřejmě, čím blíže hranicím, tím více.
Prostě mezinárodní ostuda.

Emefej

Neviděl, ale viděl jsem ceduli, kde žádají Čechy, aby si brali pouze tolik igelitek, kolik skutečně potřebují a aby ostatní tašky nechali i pro další zákazníky.

magorvkleci

Na několika místech jsem viděl něco ve smyslu „krádeže budou trestány policií“ ve špatné češtině (a JENOM v češtině). Vysloveně „Češi nekraďte“ tedy ne.

jirkajirka

Já to dnes viděl ve Frýdku Místku v Intersparu. Já osobně nekradu tak se nemám za co stydět. Ale jak je to o potrefené huse?? Čechy tam sice nejmenovali ale bylo to myšleno všeobecně tak že i Němec,Francou­z,Rus..... by se mohl stydět