BEAES

Viděli jste někdo, jak ožil pražský orloj?

Netradiční dárek dostal pražský orloj k 600. narozeninám. Ožil díky takzvanému videomappingu – projekci šité na míru budově, která představila jeho dějiny. Video z události zaujalo tisíce lidí a koluje po zahraničních serverech. Magistrát plánuje, že nechá orloj ožít znovu. Možná už na Vánoce. Vizuální projekce promítaná přímo na budovu orloje na Staroměstském náměstí nechala památku asi na deset minut obživnout. Jednotlivé části videa představily divákům významné milníky v historii orloje. Například porostl břečťanem, jednotlivé cihly začaly tepat pod kamenickou prací Petra Parléře, otevřely se útroby hodinové stroje, který nakonec vzplál. Projekce připomněla husitské války i popravu pražských pánů. Objevila se i mystika a vesmír.

Nejlepší odpověď
anonym

http://zpravy­.idnes.cz/video-prazsky-orloj-ozarila-projekce-o-jeho-historii-prisly-stovky-lidi-14y-/domaci.asp?c=A101009_­211340_domaci_a­br

Další odpovědi
hanulka11

Tak to bych si přála vidět

Díky, to bylo tajůplné,krásně udělané.

led

tu sa dá video stiahnúť

Zdroj: http://www.stre­am.cz/video/522513-video-mapping-staromestskeho-orloje

led

neviete odkaz na také video?

led

Ďakujem