Viděli jste cikánskou svatbu, rvačku a dej bože pohřeb?

Nejlepší odpověď
anonym

Svatbu ne, pohřeb v tv a rvačku na ulici běžně. 🙂

Další odpovědi
klumprt

Bitka zde: https://youtu­.be/pRD3at4XGp0 (asi se budete muset přihlásit na YT)

gecco

Rvačku nesčetněkrát – v Michalovcích (trávil jsem tam cca 4 měsíce z vojny) to bylo na denním pořádku.
😉

briketka10

No jéje svatba proběhla přímo u nás na dvoře přijelo
několik aut a bylo nablito až před mojí verandou a
toho nepořádku okolo fůůj, ale museli si to uklidit !!
Rvačky tu jsou na denním pořádku, hádky to samé
o tom jsem se tu už zmiňovala.

Luxx

několikrát jsem se účastnila cigánských oslav a zábav.. připadala jsem si jak Alenka v říši divů, ale časem jsem si na to zvykla :) už 10 let mám velmi dobré vztahy s jednou elitní místní rodinou a brali mě jako jednu z nich.. teď už to tak ale není
jinak – na svatbě jsem nebyla, na pohřbu taky ne a rvačku viděl asi každý.. ale vím, co obnáší u cigánů svatby a pohřby, takže si to dovedu představit víc než živě…

led

Ano, ano, ano…
Byť len ako divák, alebo byť prijatý prostredím a zúčastniť sa je rozdiel.
A byť uprostred kola deja, či už v tanci, bitke,
je iné ako stáť za plotom.
Nech už sa o cigáňoch, či rómoch hovorí čokoľvek, jedno sa im nedá uprieť: úcta a ochrana hosťa, ak sa aj pobijú medzi sebou, hosť je boží dar – nedotknuteľný.
Ale prirodzene nájdú sa aj výnimky, ktoré potom médiá s veľkou chuťou rozmazávajú, veď stále vo svete platí rozdeľ a panuj, tá myšlienka Cézarova, čo potláča túžbu po slobode
„Rozdeľ a panuj, spory a závisť živ…
Prúty kniežaťa Svätopluka,
ten symbol jednoty a sily, skry do hlbín zabudnutia.
Len tak budeš vládnuť,
podrobíš si myseľ ľudí, získaš moc nad národmi !“