#vAnEsA990

Přijmou vás do protialkoholní léčebny hned? Jak dlouho obvykle trvá léčba? Jak je to s návštěvami?

Dobrý den…teď tu načínám jedno celkem tabu téma
No v zkratce…můj manžel má problém s alkoholem.Co jsme byli spolu, vždycky pil,proto mi to možná už připadlo normální nebo jsem to jen nechtěla vidět.

Bohužel v poslední době se to stupňovalo,na to,že není jeden večer střízlivý jsem si už zvykla,ale za poslední měsíc se několikrát stalo,že byl nalitej a bylo ráno…a před pár dny mi už došla trpělivost…po dlouhém a bolavém rozhovoru,jsme se shodli,že léčebna bude nejlepší řešení pro nás pro oba.

Tak jsem se chtěla zeptat,jak je s přijetím do protialkoholní léčebný-přijmou vás tam hned?
Jak dlouho obvykle trvá léčba?
A jak je to s návštěvami?

Za každou vaší radu, tip, zkušenost budu moc ráda

Nejlepší odpověď
ivzez

Myslím, že Vám tu nikdo své zkušenosti s léčebnou nesdělí.
Poradila bych vytipovat si několik léčeben, podívat se na jejich
weby a postupně je kontaktovat.

Další odpovědi
Kepler

Vlastní zkušenost nemám, pouze zprostředkovanou. Léčbu může doporučit praktický lékař, nebo je možné ji dohodnou osobně v příslušné léčebně. Doba před nástupem závisí na obsazenosti, může to být hned, nebo třeba i týden. Doba léčby je typicky 6 týdnů. Návštěvy jsou možné většinou každý den v odpoledních hodinách.
Bohužel úspěšnost léčby je řádově jen jednotkách procent, takže bych doporučoval spíše ambulantní léčbu, kdy se pravidelně dochází k psychiatrovi a kde je podáván antabus. Jakákoliv léčba je ovšem možná jen na základě vůle pacienta, pokud léčbu nechce, je zbytečná.

Drap

Nejlépe přes praktického lékaře. Léčba trvá až do smrti, u každého bez vyjímky. Doba strávená v léčebně bývá většinou cca 3 měsíce. Někde návštěvy jsiu, většinou 1× za týden.

Dochy

„Více v popisku“ není otázka.

  1. Je to to první co lidé uvidí. Buď to rozklikne někdo kdo k tomu nemá co říct, nebo to nerozklikne jiný, kdo by k tématu třeba i něco věděl.
  2. Je tu dost velká šance, že vám to někdo nahlásí.

Dochy

quentosi: Dík, tuhle úpravu to potřebovalo 😉