Dzejkob

Více RAMek nebo lepší procesor?

Co prakticky zlepší výkon PC/Notebooku? Lepší procesor nebo více RAMek?

Příklad: Mám notebook s procesorem Core I3 a 4 MB RAM. Pokud bych do notebooku dal procesor Core I5 (případně I7) a nechal 4 MB RAM, bude takový notebook výkonější, než když bych v notebooku stávající procesor ponechal a přidal například další 4 MB RAM?

Jaká změna by na výkon měla větší vliv?

Nejlepší odpověď
badisko

otazka spise zni zda to ustoji ostatni hardware …:D

Další odpovědi
postcd

To je asi případ od případu. chtělo by to zkusit na nějakém PC pracovat a změřit si graf vytížní procesoru a paměti. Dá se i zhruba pomocí Správce úloh, je tma karta výkon tak vidíš jak ti to skáče. tam uvidíš jestli je zabraný spíše cpu nebo ram.
je spousta programů i zdarma pro monitorování cpu a ram využití.

Jsemtady

Podle toho co delas. Pokud casto pracujes s pameti a mas ji zaplnenou, coz by snad mohlo byt pri nejakem renderovani, upravovani videa a nahravani casti her, tak ti pomuze ram, na hry kde bys rad sviznejsi grafiku spis pomuze lepsi graficka karta ktera poskytne lepsi vykon jak processor, mno a na nejake matematicke vypocty zvysi vykon procik, s tim ze se i3 a i5 lisi spis poctem jader, takze se vykon projevi pri delani vic veci soucasne. Kazdopadne si nemyslim ze takto drobnej upgrade by ti nejak rapidne zvysil vykon, rozhodne ne o tolik kolik te to bude stat.