Nwmmm

Už asi rok mutuji a zdá se mi, že od té doby se mi v krku tvoří více hlenů než dříve. Má to spojitost? Domutoval jsem?

Je mi 15 let a mutuji už asi přibližně rok, zdá se mi, že od té doby se mi v krku tvoří více hlenů než dříve, má to spojitost s mutováním? Mám také problém, že sám pro sebe si dokážu mluvit jako kdybych už domutoval, prostě hlubokým hlasem a s lidma prostě jen takovým tím mutačním dětským hlasem, nevíte proč? Pak mám ještě problém, že když je někde trochu víc hluk nebo když jdu s někým venku a projede kolem kamion, tak v tu chvíli nemůžu říct vůbec nic nahlas.

Odpovědi
Kelt

Nejsem lékař, to bys mohl najít na lékařských stránkách více. Mutace, začínají se ti tvořit hormony v endokrinních žlázách, stáváš se dospělým. Nejprve fyzicky, pak duševně Možná činnost štítné žlázy souvisí s tvorbou slin a hlenů. Zajdi si k doktorovi obvodnímu a pak za specialistou ušní nosní, krční a řekni mu o tom.

Nwmmm

OK a na tu druhou otázku věděl by někdo?