ivzez

Víc takových útěků!! Co říkáte?

Viz článek:
http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/amerika/370470-podvodnik-utekl-z-ceska-kvuli-desetiletemu-vezeni-v-brazilii-vyfasoval-16-let.html

Myslím, že by se podvedení odškodnění nedočkali
ani v případě, že by byl podvodník souzen u nás …

Nejlepší odpověď
marci1

„Spravedlnost hledí, aby každému bylo dáno, co mu patří.“ 🙂
Cicero

Další odpovědi
setapouch

Špatně, ty dva případy by se měly oddělit. Za tamní trestné činy soud a případně trest tam, pak vydat sem a soud a případně trest zde za zdejší trestné činy. Takto se prostě zlegalizují výnosy z trestné činnosti a poškození nemají šanci dostat se ani k části svého majetku.

gecco

Je sympatické, že jeho ´cezený vzduch´ zaplatí daňoví poplatníci jiného státu.
Z hlediska přirozené ´pomstychtivosti´ i to, že komfort tamní basy nelze srovnávat s komfortem basy u nás (tedy – předpokládám – ještě, ťukyťuk, jsem nebyl ani v jedné).
Na druhou stranu je škoda, že po odsezení tamního trestu nebude souzen ještě i u nás…
😉

zzzlatokopka

Ivzez můj názor je, že by bylo dobré, aby šel sedět dokud se prachy nenajdou/nevrátí. To by se jimm to pak nevyplatilo.

Já když občas čtu, že za 50mega dostane 5 let, na půlku je doma, no to bych si 2 a půl roku odseděla na levé noze, dyť s těma prachama je v base král:-(((

Tresty jsou u nás bídné, i za korupci bych podmínky úplně zatrhla.

anonym

Dostal co zasloužil a ještě navíc.

quentos

Asi tak…