Rokio

Vědí vědci stoprocentně jistě, jestli ve Sluneční soustavě jsou, či nejsou mimozemšťané?

Je tohle vědecky dokázané (existence/ne­existence marťanů), nebo se to zatím neví?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Kepler

ne

Zatím ani neví, jestli existuje či neexistuje JAKÝKOLIV mimozemský život. Záleží na tom, co si představuješ pod pojmem mimozemšťan. Pokud by šlo o technologickou pidlivizaci, už bychom ji pravděpodobně objevili. Není však vyloučeno, že se někde potloukají aliendroni, kteří přiletěli z jiné hvězdné soustavy.

Další odpovědi
anonym

ne

pracuje se zatím jenom s pravděpodobností, existence mimozemského života zatím není v žádné formě potvrzena ani vyvrácena.
Zdá se však velmi pravděpodoné podle dostupných indícíí, že život může v jednoduché formě vzniknout relativně snadno a to i v prostředích velmi vzdálených tomu co bychom ještě označili za pro život vhodné.
Ani ve sluneční soustavě tak zřejmě nebude Země jediným tělesem, které nějakou primitivní formu života kdesi v hloubi kde třeba slapové síly udržují vodu v tekuté formě hostí.

Něco jiného je samozřejmě inteligentní život a jiné civilizace objevující tajemství vesmíru, takový už by mohl být docela vzácný a kdo ví zda se vůbec vyspělé vizilizace sejdou v jedné časové etapě aby se dokázaly kontaktovat.
Na to prostě odpověd nezná v této chvíli nikdo.

Klaproth

jiná odpověď

Zeptej se vědců. Na mimozemský život věřím, na marťany nikoliv.

Dochy

ne

Neví. Dokonce je stále prostor pro to, aby chodili mezi námi a my o nich nevěděli.

Drap

ne

..

dubraro

ne

S jistotou to neví nikdo. Mimozemšťané mohou vypadat úplně jinak, než bychom si je dokázali představit, takže ani nevíme, kde a jak je hledat. A jestli je vůbec dobrý nápad pokoušet se je najít.

Arne1

ne

Kelt

jiná odpověď

My nevíme, zda mimozemšťané existují, protože nevíme, co a koho hledat a jak se projevuje. Pokud připustíš, že existují neviditelní, nehmotní tvorové, budeš určitě přesvědčen, že u tebe žádný není, nebo ses s nikým nesetkal?

ivzez

jiná odpověď

Nevědí.
Zatím nevědí ani to, jestli vůbec existuje život mimo Zemi.

jjsemtujak

ne

anonym

abychom si uvědomili jak extrémně je inteligentní život vzácný stačí se podívat na nepřebernou plejádu živočišných druhů tady na Zemi, který je (zatím) pro život ideálním prostředím ? A kolik z těch 9 milionů živočišných druhů a roslin lété do vesmíru ? … jeden. ..

anonym

pokud tedy na život mimo zemi narazíme velmi pravděpodobně s ním intelektuální debaty nepovedeme tak jako tak a někteří budou velmi zklamání že necestuje v létajících talířích ale jenom se tak hemží v kaluži 🙂