irij

Ví někdo proč u nás v Čechách visí z balkonů ti voběšení santa Klausové?

Je to tím ,že si lidé pletou Santu s Ježíškem(po předchozím překrucování Vánoc komunisty a vnucování Dědy Mráze)? Lidé už z toho mají guláš? Nebo naše tradice už opravdu mizí a lidé čekají Santu doopravdy? Nebo nám ho anglosaská kultura vnucuje takovým stylem, že tomu nelze odolat? Anebo je to takový silný vliv marketů, které již vlastně od září rýsují Vánoce se Santou , který se dobře kreslí na plagáty a dokonce může být i živý, což Ježíšek silně zanedbal?

Nejlepší odpověď
jeronimo

Santu Klause neuznávám je to cosi co sem bylo přitáhnuté z ameriky, u nás dává dárky Ježíšek.

Zdroj: mklz@seznam.cz

Další odpovědi
led

Nie, ľudia naozaj čakajú Deda Mráza, s ktorým sa vedia aj dohovoriť krásnou čaštinou, než nejakého obchodníkmi a médiami nanúteného cudzinca.
PS. Na Slovensku sa kvôli tomu už od 3.triedy povinne učiť anglicky ☹

Rocker

K nám domů santa nesmí!Malýmu bude 10,na Ježíška už moc nevěří (i když někdy váhá),ale santu taky nemusí.Máme doma velký dřevěný Betlém,tak si myslí,že Ježíšek je miminko.

fofbal

Poprve se to pro naši populaci objevilo v tehdejším Západním Německu kam někdo občas mohl. No a postupem času a rozmachem obchodu přišla tato móda i k nám.

Radak

Takhle vždycky dopadne Santa, který opět nepřinesl ten správný dárek, jako je třeba nové auto apod.

ReHu

Ale iriji, to jsou přeci Ježíškové. Jen nenesou dárky komínem, ale jdou oknem či balkonovými dveřmi.