Kepler

Ví někdo, kde se dají koupit zavírací špendlíky neboli zichrhajcky?

Překvapivě jsem zjistil, že je to pro mě problém a žádná prodavačka mi nebyla schopna s určitostí poradit. Zatím jsem se ptal jenom v Tescu, Kauflandu, hobby marketu a Ťaman, který měl ve svém kvelbu snad všechno možné, ani nevěděl, co to je… Domácí potřeby, železářství, galanterie?

Nejlepší odpověď
dubraro

Ten obchod se jmenuje „textilní galanterie“.

Další odpovědi
annas

Nedávno jsem „sichrhajcky“ kupovala u nás v textilní galantérii – prodávají tam knoflíky, nitě, vlnu a další drobnosti. či jiné potřeby.

Pro zajímavost původ slova

"Ssichrhajcka – z německého Sicherheitsnadel = zavírací (spínací) špendlík – záměna t/v. Sicherheit = jistota, zabezpečení, Nadel = jehla, špendlík.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/neni-to-zaviraci-spendlik-ale-sichrhajska

Drap

V každé textilní galanterii

led

Galantérie sú naďalej voľne prístupné aj kúpichtivej verejnosti. Len žiaľ musíte ich hľadať viac na periférii v malých obchodíkoch nie v „megashopoch“
ale špendlíky a „zichrhajcky“ môžte veľakrát kúpiť aj v obchodoch s modelárskymi potrebami.

ivzez

Textilní galanterie.
Někde býval „koutek s galanterií“ i ve větším obchodě s látkami.
V koutku nemívali všechno, ale zavírací špendlíky ano.

marci1

U nás je prodávají v papírnictví. 🙂

Kepler

Díky za rady, nakonec jsem je skutečně koupil v galanterce a měli je i v papírnictví.

annas

To by mě nenapadlo. já jsem našla najisto do galanterie. Je pravda, že teď už se sortiment přesně nedodržuje.