Avatar uživatele
VampGirl

Ví (např.) klisna, že je březí?

Zajímalo by mne, jestli klisna (nebo samice jiného savce) ví, že je těhotná, a že čeká hříbě. Kamarádka tvrdí, že to kůň neví, že tak inteligentní zase není, ale já s ní nesouhlasím. Podle mě, to samice ví. Co si o tom myslíte vy?
Doplňuji:
Drap: Nevím, jak přesně popsat to, co mám na mysli… Prostě, jestli si je kůň vědom, že je březí a čeká ho porod hříběte, nebo je celé období březosti řízeno hormony a klisna si březost nijak neuvědomuje… (Až do porodu samozřejmě.)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? samicek333 před 4441 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Jestli to ví ? to je co ? Zřejmě si to neuvědomuje v mozku, ale chová se podle toho, díky vrozeným instinktům

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

tak to je holt nezodpověditelný dotaz, protože do hlavy jí nikdo nevidí; tak daleko, aby mohla číst myšlenky, věda ještě není, i když se o to tu a tam již úspěšně pokouší.
Drapova odpověď vystihla maximum, co jsme o této záležitosti dnes schopni říct.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kamila44444

Měla by to vědět.Přece zvíře poznat snad, že je v jiném stavu, něco se mění v těle a dělají se v cecikách tekutiny.Chvíli to třeba neví, ale až se bříško trochu nafoukne, tak by to poznat měla.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
VampGirl

kamila44444: Mám podobný názor. Kůň pozoruje změny, které probíhají v jeho těle a měl by podle mě vědět, čím jsou způsobeny…

před 4440 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek