Adri ..

Vhodná micro karta k notebooku?

Dobrý den,

vlastním notebook Lenovo IdeaPad 100S-14ibr. Díky vnitřní paměti mi nejde spustit aktualizace Windows 10, i když místo uvolním. Jako nováček se v paměťových kartách vůbec nevyznám, a tak prosím o pomoc. Jakou micro sd paměťovou kartu na rozšíření paměti mi k tomuto notebooku doporučíte? Veškeré soubory si ukládám na externí disk, ale chci zvětšit vnitřní uložiště díky té aktualizaci, která mi brání v instalaci dalších aplikací z windows store. Moc děkuji.

Odpovědi
rodier

Ahoj.
Bohuzel notebook neni tablet a jeho interni hdd se neda rozsirit pametovou kartou, ale jedine zmenou SSD disku a preinstalaci celeho systemu.
Nechapu proc dnes delaji notebooky s 32G SSD HDD :(

Podle specifikaci jde o SSD kartu ktera se zapojuje do slotu M.2. Tedy by v servisu nemel byt problem maly disk vymenit za novy – pote by vsak byla nutna reinstalace celeho OS a vsech aplikaci. A to bude problem, protoze v dnesni dobe vetsinou reinstalace OS jde jedine s puvodnim HDD :(
Za 1800KC, coz je 1/4 ceny notebooku lze dokoupit 128GB SSD.
https://www.czc­.cz/pevne-disky/produkty#q-c-1-f_2025059=r16-256&q-c-0-f_2025079=sM.2%20PCI-Express

Ja bych ale radeji doporucil se ho zbavit a koupit neco s normalnim diskem.