Levana

vhodna kvetina 🙂

jake kvetiny by jste daly do truchliku na stinny docela i vetrny balkon (slunce jen do poledni hod) v osmem patre. dekuji 🙂

Nejlepší odpověď
venkovan

Begónie, tyrolské karafiáty

Další odpovědi
ReHu

Molici. Možná přidat muškáty. Mám to v domku pod oknem, sluníčko tam jde jen ráno.

hanulka11

já bych to viděla na afrikány – jsou nenáročné , vítr je neponičí
Doplňuji:
dneska jsem viděla v zahradnictví krásné lobelky měli ve 4 barvách bílou ,růžovou ,fialovou a modrou , ty by tam také pěkně rostly

Danča84

Já bych dala ty begonie (radši hlíznaté než voskovky, ty chtějí sluníčka víc) jak píše Venkovan, jsou do stínu lepší než pelargonie a jak jsou silné a kompaktní, mohly by vydržet i ten vítr. Nebo rozmarýnu, pěkně voní, v létě Ti bude modře kvést a můžeš jí používat i jako koření. Lobelky mám já na jižním okně (celý den na sluníčku), těm by asi byla zima. Vybírej radši kompaktní a pevné rostliny než jemné nebo převislé, ty jsou moc křehké do větru a bývají vůbec choulostivější na počasí.