Kokyna

Vězni s náramkem na ruce

Chtěla bych se zeptat jak to bude s tím domácím vězením s náramkem na ruce. Zda to někdo projednává a podle čeho budou určovat kdo může tento trest dostat.

Odpovědi
standa

TREST DOMÁCÍ VĚZENÍ je jedním 12 druhů trestů, které zná trestní zákoník.

A jako ve všech jiných případech udělování trestů, bude SOUD i tento trest udělovat v případech, kdy to umožňuje zákon… a zejména pokud se lze důvodně domnívat vzhledem k povaze a závažnosti spáchaného přečinu a osobě a poměrům pachatele, že POSTAČÍ ULOŽENÍ TOHOTO TRESTU.

DRUHY TRESTŮ :

  1. odnětí svobody,
  2. DOMÁCÍ VĚZENÍí,
  3. obecně prospěšné práce,
  4. propadnutí majetku,
  5. peněžitý trest,
  6. propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty,
  7. zákaz činnosti,
  8. zákaz pobytu,
  9. zákaz vstupu na sportovní, kulturní a jiné společenské akce,
  10. ztrátu čestných titulů nebo vyznamenání,
  11. ztrátu vojenské hodnosti,
  12. vyhoštění.

kupkina

plánuju to s manželem, snad to nebudou považovat za domácí násilí