Ganymede

Vezmou mě na ortopedii i bez objednání? Mohou mě odmítnout?

Dobry den,
po navsteve chirurgie, kdy me bolela noha, mi bylo receno, ze mam podvrtnuty nart, a byla jsem poslana domu. Behem par dnu bolest prestala a po nekolika tydnech mam nart zase otekly a bolavy aniz bych si ho nejak narazila. Mam se objednat na ortopedii, jenze tam nikdo nebere telefon (cislo ne na strankach polikliniky), a tak tam s mamkou chceme zitra zajet. Mohou me odmitnout? Noha dost boli a nevim co s ni je a chci mit jistotu.
Dekuji za odpovedi.

Odpovědi
dubraro

Odborní lékaři většinou ošetří bolestivé případy i bez objednání. Ale bylo by lépe se předem domluvit. Možná neberou telefon proto, že mají dovolenou a jely byste zbytečně.

da ny

Mohou Vás odmítnout a objednat, lépe na doporučení..
Pokud budou velmi vstřícní, budete moci čekat (celý den), zda se najde skulinka.
Pokud zajdete k praktickému lékaři, má možnost Vám napsat doporučení (též jen objednají), pokud zváží, že je to akutní, tedy nutné či v ohrožení života, pošle Vás jako STATIM. Svá vyšetření může praktik doplnit laboratorním vyšetřením (zjištění zánětu apod.) a RTG vyšetřením, pak odeslat dál…
Troufám si říci, že taková věc může i počkat na objednání. (pokud patří na ortopedii, revmatologii atp.).