Vezeni nebo trestni rejstrik?

V lete jsem dostal za prestupek v trestnim zakoniku pokutu 500Kc, tehdy mi rekli ze me budou sledovat dva roky, dnes jsem dostal za prestupek na silnici 100Kc pokutu. Souvisi tyhle 2 veci spolu? Nebo silnicni zakon je zvlast? A jestli jo, co by se mohlo stat?

Nejlepší odpověď
Drap

Obě dvě částky jsou tak malé, že to mikdo nebude dávat do souvislostí. Zřejmě šlo o opravdu drobné porušení předpisů.Myslím, že neni žádný důvod, aby někdo podal trestní oznámení a aby se tím vůbec nějaký soud zabýval.
Byl bych naprosto v klidu

Další odpovědi
Mapel

Trestný čin a přestupek jsou dvě oddělené věci i když se jedná o malé částky.
Při podmínce nesmíš spáchat trestnou činnost. Silniční pokuta je jen přestupek.

Michal Kole

Centrální registr přestupků teprve vznikne.

Záleží o co šlo.