Avatar uživatele
rikyna

Vězení – jak z něho ven?

Hledám odpovědi na tuhle otázku, poradíte mi někdo. Mám ve vězení přítele za neplacení výživného, jaké udat vážné důvody, aby mu udělili milost prezidenta? Moc mě a malému synkovi chybí, je to ubíjející.Teskníme.
Doplňuji:
Chování jeho ve vězení je výborné, má samé pochvaly, pracuje, bere si dobrovolně rajony atd.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? anonym, hanulka11, tom004 před 4683 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Jak už uvedli mnozí přede mnou, na milost bych nespoléhal, tento institut je spíše pro výjimečné případy, kdy je dikce platného zákona v rozporu s prostým smyslem pro spravedlnost (např. nepoměr u tzv. přiměřené sebeobrany při napadení).
Trest je za již spáchaný čin. Doplacení dluhu je mimo a bývá jako dodatek k rozsudku + náklady na soudní řízení, advokáta protistrany, penále z prodlení ad. Schůdnější vidím cestu, kdy u lehčích trestů lze před uplynutím poloviny trestu požádat o podmíněné propuštění.
Takto třeba zrovna tento týden byl propuštěn Kulínský.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

To je smutný příběh, bohužel, asi není co …by obměkčilo prezidenta, milosti jen tak neuděluje. Každá věc je poprávu potrestána a je třeba to přežít.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tom004

To je mi sice líto,ale obávám se,že to je beznadějná akce.Milosti náš prezident zrovna moc nerozdává.Ale i tak nevím co bych napsal do žádosti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Toruk

Ano, je to smutné, ale na milost bych to neviděl. Jednak proto, že, jak už zde uvedli jiní, prezident neoplývá nadšením z této činnosti a pak jsou závažnější případy. Když už byste žádost psali, myslím, že by bylo dobré uvést důvod, relevantní a zásadní, proč otec nemohl platit. Já bych spíš viděl jako východisko vykoupit „hříšníka“ penězi- ovšem v právu se neorientuji, nevím jestli to jde (typoval bych, že pokud je někdo zavřený proto, že dluží, po zaplacení by mohl být svobodný).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

No,někdo použije pilník a někdo zažádá presidenta o milost. Ty vážné důvody jsi už napsala sama a mezi další důvody můžou být nedostatek financí,zdravotní stav Tvůj či dítěte.Těch důvodu je spousta,ale myslím si,že rozhodující je chování vězně,v jaké kategorii je umístěn atd.

Neváhal bych a napsal žádost o milost :http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­fo/vzory_prav­nich_smluv/za­dost_o_milost_pre­zidenta_vzor_zdar­ma.html
Hanulko11,nemáš až tak pravdu,co se týká udělování milosti presidentem.Ten dává milosti,které obyčejnému člověku nejdou na rozum. Viz odkazy:http://www.hrad­.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/archiv/1565­.shtml
a jedna z mála potěšující milost:http://www.hrad­.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/archiv/4181­.shtml

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
chip

Nejste sama,kdo takhle teskní.V půlce trestu si může požádat o podmíněčné propuštění a jestliže je prvotrestaný a vzorně se chová,je velká pravděpodobnost,že ho pustí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Venka

Je možné zažádat o propuštění po jedné třetině, ale chce to opravdu dobrého právníka. navíc když se to nepovede, tak může zažádat až po roce znovu.Tak bych to opravdu zvážila. Neuvádíte délku trestu, tak to se dá těžko posoudit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
stela

Jestli žádat po pulce,nebo jedné třetině trestu.Záleží jaký,má paragraf v jakém odstvci a na jak dlouho je odsouzen.Tam se to líší,jestli po pulce,nebo jedné třetině

před 4478 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek