Avatar uživatele
Registrovaný

Vězení - jak z něho ven?

Hledám odpovědi na tuhle otázku, poradíte mi někdo. Mám ve vězení přítele za neplacení výživného, jaké udat vážné důvody, aby mu udělili milost prezidenta? Moc mě a malému synkovi chybí, je to ubíjející.Teskníme.
Doplňuji:
Chování jeho ve vězení je výborné, má samé pochvaly, pracuje, bere si dobrovolně rajony atd.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Jak už uvedli mnozí přede mnou, na milost bych nespoléhal, tento institut je spíše pro výjimečné případy, kdy je dikce platného zákona v rozporu s prostým smyslem pro spravedlnost (např. nepoměr u tzv. přiměřené sebeobrany při napadení).
Trest je za již spáchaný čin. Doplacení dluhu je mimo a bývá jako dodatek k rozsudku + náklady na soudní řízení, advokáta protistrany, penále z prodlení ad. Schůdnější vidím cestu, kdy u lehčích trestů lze před uplynutím poloviny trestu požádat o podmíněné propuštění.
Takto třeba zrovna tento týden byl propuštěn Kulínský.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

To je smutný příběh, bohužel, asi není co ...by obměkčilo prezidenta, milosti jen tak neuděluje. Každá věc je poprávu potrestána a je třeba to přežít.


Avatar uživatele
Zlatý

To je mi sice líto,ale obávám se,že to je beznadějná akce.Milosti náš prezident zrovna moc nerozdává.Ale i tak nevím co bych napsal do žádosti.


Avatar uživatele
Bronzový

Ano, je to smutné, ale na milost bych to neviděl. Jednak proto, že, jak už zde uvedli jiní, prezident neoplývá nadšením z této činnosti a pak jsou závažnější případy. Když už byste žádost psali, myslím, že by bylo dobré uvést důvod, relevantní a zásadní, proč otec nemohl platit. Já bych spíš viděl jako východisko vykoupit "hříšníka" penězi- ovšem v právu se neorientuji, nevím jestli to jde (typoval bych, že pokud je někdo zavřený proto, že dluží, po zaplacení by mohl být svobodný).


Avatar uživatele
Zlatý

No,někdo použije pilník a někdo zažádá presidenta o milost. Ty vážné důvody jsi už napsala sama a mezi další důvody můžou být nedostatek financí,zdravotní stav Tvůj či dítěte.Těch důvodu je spousta,ale myslím si,že rozhodující je chování vězně,v jaké kategorii je umístěn atd.

Neváhal bych a napsal žádost o milost :http://www.zbynekmlcoch.cz/…
Hanulko11,nemáš až tak pravdu,co se týká udělování milosti presidentem.Ten dává milosti,které obyčejnému člověku nejdou na rozum. Viz odkazy:http://www.hrad.cz/…
a jedna z mála potěšující milost:http://www.hrad.cz/…


Avatar uživatele
Registrovaný

Nejste sama,kdo takhle teskní.V půlce trestu si může požádat o podmíněčné propuštění a jestliže je prvotrestaný a vzorně se chová,je velká pravděpodobnost,že ho pustí.


Avatar uživatele
Pokročilý

Je možné zažádat o propuštění po jedné třetině, ale chce to opravdu dobrého právníka. navíc když se to nepovede, tak může zažádat až po roce znovu.Tak bych to opravdu zvážila. Neuvádíte délku trestu, tak to se dá těžko posoudit.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

stela

Jestli žádat po pulce,nebo jedné třetině trestu.Záleží jaký,má paragraf v jakém odstvci a na jak dlouho je odsouzen.Tam se to líší,jestli po pulce,nebo jedné třetině

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2168
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 934
Zlatý mosoj 679
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 400

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.