FOG

Veverky , zelenina a kvetiny

Pomuze nekdo zastrasit,odlakat ci zaplasit lesni veverky z me male zahradky?
Sezerou mi kazdy rok skoro vsechny rajcata a tez pustosi kvetiny.
Doplňuji:
dekuji za odpoved,ale psa mam – nem. ovcaka primo za domem,ve vybehu,ale stejne se nic nedeje.Radili mi znami,zkousel jsem lidske vlasy,i to co doporucejete,vcetne postriku -spray -u z obchodu i stiplavou papriku v postriku,ale nic nefunguje.

Nejlepší odpověď
Toruk

Pomůže pach predátora. Pes sice není bezprostřední predátor, ale veverku by jistě zastrašil a jeho pach se sežene snadno. Například: nechej viset nějaký hadr na místě, kam píší psi vzkazy (rozuměj, ochcávají to 🙂, až hadr budeš mít popsaný (s mírou, aby to nakonec nezastrašilo i tebe 🙂 tak pár takovýchto hadrů romísti po zahradě. Kdyby nepomohl pes, tak skus zajít do ZOO, jestli tam nemají kunu, což je nejvýznamnější predátor veverky. A kdyby se ti nechtělo shánět pach od cizích, tak nakonec i člověk je predátor, který zastraší většinu zvířat.
Doplňuji:
Potom, v případě, že vám na tom skutečně záleží a jste ochoten do ochrany vegetace něco investovat doporučuji kombinovat zmíněný parfém s akustickým zastrašováním. Ne ovšem soustavným, nebo náhodným, to zvířata prokouknou, ale nějakým elektro-akustickým zastrašováním, které by bylo spínáno optoelektronickým čidlem (pohybovým). Není problém, na takové čidlo připojit třeba vyřazený mixér apd. Možná ještě efektnější by byl hlas nějakého rozzuřeného predátora (který lze snadno zkopírovat z mnohých filmů).

Další odpovědi
ReHu

Mě doma pobíhají 2 psi, ne pouze ve výběhu a veverka před nimi skočila do bazenu. Nechali jsme ji vyběhnou po prkně a už se neukázala, ani jiná.
Jde o to, jestli chcete nechat pobíhat vašeho psa volně.

anonym

To bude dost náročné.Třeba takový boj s krtkem je náročný,většinou vítězí to monstrum v kalhotkách.
Ukecat je asi nepůjde.Vever­ky.Jednu ulovit a zavěsit pro výstrahu?

anetadela1

Tak jestli máte psa ve výběhu, tak ten nenadělá nic ani se zlodějem. Tak si zkuste pořídit kočku. Sice to letos budete muset ještě oželet, ale příští rok…nejlépe kocoura, dát ho vykastrovat, protože ti se pak drží víc doma. Anebo dravce – když ho budete mít na sedátku přivázanýho, tak aby mohl kolem poskakovat v průměru 2m, tak by to bylo snad ještě lepší než kočka. Švagrová měla 2 káňata a 1 poštolku, takže vím, že ani nemusíte mít žádný povolení k chovu.