jirkec

Většina tvrdí, že kulturistika není sport?

Tak to chci vědět proč, protože 125 kilo kvalitního svalu s minimálním procentem tuku (kolem 4%) prostě bez podpůrných prostředků nevytvoříte. Říkat, že takto vytvořené svaly nemají sílu ani výdrž není pravda, jelikož většina kulturistů krom zvedaní vah i běhají a podobně… Mimo jiné při zvedání používají mnohdy i techniky o 50 opakováních v jedné sérii, což už o nějaké výdrži už vypovídá… A co se týče síly, myslím, že 180 kg na bench nebo 250 kg na dřep není žádná malá síla..

Odpovědi
Quimby

A proč by to nešlo, kde to máš ověřené?
Já kulturistiku neodsuzuji, ale nemám ji rád. To, že mají vyrýsované svaly a uzvednou xy kilo je sice hezké, ale když je pak člověk jako celek nepoužitelný, skoro neohne ruku, protože narazí na svoje svaly. Samozřejmě čest vyjímkám, ti co při tom běhají nebo jsou jinak aktivní, to je v pořádku, ale bohužel většina lidí co znám jsou ten 1.typ a to často jen s pomocí těch prostředků.

Karelcz

Sám jsi si odpověděl.
Problém je v tuku. Oni musí držet před závody přísnou dietu aby vypadali co nejlépe ale tělo nemůže dlouhodobě fungovat s tak malým % tuku. Navíc kulturistika není o síle ale o tom jak vypadáš a jak to prodáš. Viz film Pumping Iron (1977). O síle je vzpírání.

To ale neznamená, že kulturisté nemají sílu. Jestli nepoužijí sterojdy. Tak ten sval je normální. Podpůrné látky jako, které se prodávají tomu neškodí. Jedná se pouze o koncentrované bílkoviny apod. Tedy to co máš normální v jídle.

Osobně preferuji výdrž a nemusím být namakaný obr :) Napříkad v knize Chris Ryan's SAS Fitness Book (1999) je to dobře popsána. Opět jiný přístup.

iceT

Dle mého chabého úsudku zvednout na bench 180 kilo je sice machrovina,ale odnese je od 10,20 metrů dál?K čemu je dobré zvednout 250kg na dřep?Jen pro tenhle sport,jak ty říkáš,jinak v životě tohle umění nelze využít.

huxa

Ano, to tvrdí většina lidí.
125 kilový sval není kvalitní, je velmi degenerovaný. I pokud by měl člověk celkově 125 kilo svalů, upřímně jej lituji, neboť nemůže udělat rychlejší pohyb, jinak by z něho byl kripl.
Co si myslíš ty je nepodstatné, důležité je, jaká jsou fakta.

mojitek

tak hlavně „kulturistika“ na tý vyšší úrovni není rozhodně o bílkovinách,ale o steroidech-bez nich by ses nedostal ani na okresní přebor. Jinak jukni na Youtube např. jak vypadají mr.universe apod po skončení aktivní činnosti. Po svalech ani vidu ani slechu,to by po poctivým cvičení před xx lety vypadalo rozhodně jinak. Ale to,že kulturisti nemají sílu-to není vždy.Jsou i kulturisti,kteří dokáží salto vzad.